Selasa, 19 November 2024

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL PRASEKOLAH

 NILAI : BERTERIMA KASIH

PENDIDIKAN MORAL 10.00-11.00 Pagi (60 minit)

FOKUS  :  PM 4.0 BERTERIMA KASIH

SK  :  PM 4.1 Menunjukkan sikap berterima kasih atas pemberian, bantuan dan jasa yang diterima

SP  :  PM 4.1.2 Menunjukkan pelbagaicara menyatakan penghargaan atas jasa, bantuan atau pemberian yang diterima

KESEPADUAN : BM 2.5.2 Membaca dan meluahkan idea daripada bahan bacaan yang dibaca.

OBJEKTIF   :    Pada akhir pembelajaran murid akan dapat menulis nama penerima surat dengan ejaan yang betul tanda menunjukkan terima kasih kepada penerima.

AKTIVITI:

SET INDUKSI  : Murid diberikan sampul surat.

LANGKAH  :

1.      Murid menulis nama penerima dan alamat penerima.

2.      Murid menampal setem yang di bawa oleh murid dari rumah.

3.      Surat akan dihantar kepada guru besar, guru-guru, dan tukang kebun.

 

IMPAK  : 

SPI  :   PM 3 ( PM 4.1 – berterima kasih – menunjukkan sikap berterima kasih )

 

TP 1

 

TP 2

 

TP 3

 

 

NILAI SIVIK  :  Kegembiraan, Bertanggungjawab, kasih sayang

KBAT  : Mengaplikasi, menilai

PAK 21  : Pemikiran Kritis, Kolaborasi

EMK  : nilai murni, bahasa

BAHAN  : sampul surat, stem terpakai

PENILAIAN PDP  : Pemerhatian, hasil kerja

 

CATATAN  :


Buku latihan / lembaran kerja Pendidikan Moral Prasekolah :

 Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Moral KSPK = https://s.shopee.com.my/1qJulaU1bv

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 6 Tahun NUSAMAS = https://s.shopee.com.my/2AwlALPSq1

Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Islam 6 Tahun KSPK = https://s.shopee.com.my/8fAEuMchW4

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 4&5 Tahun NUSAMAS : https://s.shopee.com.my/6piaj3HK2w

 

Semoga membantu!

 

Tiada ulasan:

Catat Ulasan

Menguasai Pemikiran Komputasional: Mengajar Konsep Abstraction dan Decomposition kepada Pelajar Tingkatan 1

  Pemikiran komputasional (Computational Thinking) bukan lagi kemahiran untuk pengaturcara sahaja, tetapi telah menjadi kemahiran penting un...