Sabtu, 30 November 2024

RPH PENDIDIKAN MORAL PRASEKOLAH

 NILAI : KEBERANIAN

 

PENDIDIKAN MORAL 10.00-11.00 Pagi (60 minit)

FOKUS  :  PM 9.0 KEBERANIAN

SK  :  PM 9.1 Bersikap berani dalam kehidupan harian

SP  :  PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba sesuatu tugasan yang baharu

KESEPADUAN : FK 1.1.2 Menunjukkan koordinasi mata dan tangan dan kemahiran motor halus melalui pelbagai aktiviti.

OBJEKTIF  : Pada akhir pembelajaran murid akan dapat menyatakan perasaan berani atau tidak apabila diminta melakukan perkara yang baru.

 AKTIVITI  :

SET INDUKSI   :  Murid berkumpul di hadapan kelas dan guru menunjukkan 3 kotak misteri yang bertutup.

LANGKAH  :

1.      Setiap murid diberi peluang untuk memasukkan tangan ke dalam lubang kotak tersebut dan meneka apa yang mereka rasa.

2.      Guru ingin melihat keberanian murid melakukan perkara baru di dalam kelas.

3.      Murid menyatakan perasaan mereka apabila diminta berbuat demikian.

4.      Sebagai aktiviti peneguhan, murid menjawab soalan dalam lembaran kerja.


IMPAK

SPI : PM 6 ( PM 9.1 - berani mencuba sesuatu tugasan yang baru )

TP 1

 

TP 2

 

TP 3

 

NILAI SIVIK  :  Kegembiraan, bertanggungjawab

KBAT  : Mengaplikasi, menilai

PAK 21  : Pemikiran Kritis, komunikasi

EMK  :  Bahasa, nilai murni.

BAHAN  : kotak misteri, lembaran kerja

 

PENILAIAN PDP  : Pemerhatian, hasil kerja

 

CATATAN  :

 

 

 NILAI HORMAT

PENDIDIKAN MORAL 10.00-11.00 Pagi (60 minit)

FOKUS  :  PM 6.0 HORMAT

SK  :  PM 6.1 Mengamalkan sikap hormat

SP  :  PM 6.1.3 Menunjukkan sikap hormat kepada orang lain

KESEPADUAN : FK 1.1.2 Menunjukkan koordinasi mata dan tangan dan kemahiran motor halus melalui pelbagai aktiviti.

OBJEKTIF : Pada akhir pembelajaran murid akan dapat menyatakan cara untuk menunjukkan sikap hormat kepada orang lain berdasarkan simulasi yang dijalankan.

AKTIVITI:

SET INDUKSI  :  Simulasi Keluarga Bahagia

LANGKAH   :

1.      Murid menonton video berkaitan keluarga bahagia.

2.      Murid bersoal jawab mengenai tayangn cerita yang ditonton

3.      Murid diberikan watak masing – masing.

4.      Murid menyatakan peranan setiap watak yang terdapat dalam cerita tersebut.

Murid melakonkan watak yang sesuai dengan cerita.

IMPAK

SPI : PM 5 ( PM HORMAT - menghormati orang lain )

TP 1

 

TP 2

 

TP 3

 

NILAI SIVIK  :  Kegembiraan, bertanggungjawab

KBAT  : Mengaplikasi, menilai

PAK 21  : Pemikiran Kritis, komunikasi

EMK  :  Bahasa, nilai murni.

BAHAN  : tayangan video,

 

PENILAIAN PDP  : Pemerhatian, hasil kerja

 

CATATAN  :

 



Buku latihan / lembaran kerja Pendidikan Moral Prasekolah :

 Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Moral KSPK = https://s.shopee.com.my/1qJulaU1bv

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 6 Tahun NUSAMAS = https://s.shopee.com.my/2AwlALPSq1

Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Islam 6 Tahun KSPK = https://s.shopee.com.my/8fAEuMchW4

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 4&5 Tahun NUSAMAS : https://s.shopee.com.my/6piaj3HK2w

 

Semoga membantu!


Tiada ulasan:

Catat Ulasan

Menguasai Pemikiran Komputasional: Mengajar Konsep Abstraction dan Decomposition kepada Pelajar Tingkatan 1

  Pemikiran komputasional (Computational Thinking) bukan lagi kemahiran untuk pengaturcara sahaja, tetapi telah menjadi kemahiran penting un...