Ahad, 3 November 2024

RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN MORAL PRASEKOLAH

 NILAI : BERTANGGUNGJAWAB 

PENDIDIKAN MORAL  10.00-11.00 ( 60 min )

FOKUS  :  PM 3.0 bertanggungjawab

SK  :  PM 3.1 melaksanakan tanggungjawab diri.

SP  :  PM 3.1.3 menyatakan tanggungjawab di rumah.

PM 3.1.4 melaksanakan tugas yang dipertanggungjawabkan di kelas.

KESEPADUAN : KD 2.3.1 bertutur dengan yakin.

 OBJEKTIF  :  Pada akhir pembelajaran murid dapat menyebut cara menggunakan tandas dengan betul melalui perlkuan yang dilakukan dengan bimbingan guru.

 AKTIVITI  :

SET INDUKSI  :  Murid mejalankan aktiviti gotong royong di dalam kelas dengan arahan yang ditetapkan oleh guru.

LANGKAH  : 

1.      Murid diminta membersihkan kawasan tempat mereka belajar, peralatan tulis dan alat.

2.      Selesai mengemas, murid diminta duduk ditempat masing-masing dan menceritakan pengalaman mereka sebentar tadi.

3.      Murid bersoal jawab mengenai kebaikan menjalankan tanggungjawab mereka di dalam kelas.

Murid menjawab soalan suai padan di dalam lembaran kerja.

IMPAK  : 

SPI  : PM 2 (PM 3.1 -  bertanggungjawab-melaksanakan tanggungjawab diri.)

 

TP 1

 

TP 2

 

TP 3

 

 

NILAI SIVIK  :  bekerjasama, bertanggungjawab

KBAT  : Mengaplikasi

PAK 21  : Pemikiran Kritis, kreativiti

EMK  :  Bahasa, alam sekitar

BAHAN  : video cerita upin dan ipin, lembaran kerja.

PENILAIAN PDP  : Pemerhatian, hasil kerja

 

CATATAN  :



Buku latihan / lembaran kerja Pendidikan Moral Prasekolah :

 

Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Moral KSPK = https://s.shopee.com.my/1qJulaU1bv

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 6 Tahun NUSAMAS = https://s.shopee.com.my/2AwlALPSq1

Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Islam 6 Tahun KSPK = https://s.shopee.com.my/8fAEuMchW4

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 4&5 Tahun NUSAMAS : https://s.shopee.com.my/6piaj3HK2w


Tiada ulasan:

Catat Ulasan

Menguasai Pemikiran Komputasional: Mengajar Konsep Abstraction dan Decomposition kepada Pelajar Tingkatan 1

  Pemikiran komputasional (Computational Thinking) bukan lagi kemahiran untuk pengaturcara sahaja, tetapi telah menjadi kemahiran penting un...