Ahad, 24 November 2024

RPH PENDIDIKAN MORAL PRASEKOLAH

 NILAI : BERTANGGUNG JAWAB 

PENDIDIKAN MORAL 10.00-11.00 Pagi (60 minit)

FOKUS  :  PM 3.0 BERTANGGUNGJAWAB

SK  :  PM 3.1 Melaksanakan tanggungjawab diri

SP  :  PM 3.1.4 Melaksanakan tugas yang dipertanggungjawabkan di kelas

KESEPADUAN :   BM 1.1.1 mendengar dan memberi respons terhadap cerita yang didengar.

OBJEKTIF  : Pada akhir pembelajaran murid dapat menyebut tanggungjawab sebagai murid di dalam kelas dengan menyebut tugasan yang mereka perlu lakukan mengikut jadual yang dimaklumkan kepada mereka seawal persekolahan.

AKTIVITI: Saya Tahu Tanggungjawab Saya

SET INDUKSI   :   Murid diperkenalkan dengan tugas yang terdapat di kelas prasekolah.

LANGKAH   : 

1.      Murid berbincang tentang tugas yang selalu dilakukan di sekolah.

2.      Murid memilih tugas yang dilakukan di sekolah dan ditampal pada peta buih.

Murid menyebut tugas yang telah ditampal pada peta buih.

IMPAK

SPI  :  PM 2 ( PM 3.1 - Bertanggungjawab melaksanakan tanggungjawabdiri )

TP 1

 

TP 2

 

TP 3

 

NILAI SIVIK  :  Kegembiraan, bertanggungjawab

KBAT  : Mengaplikasi, mencipta

PAK 21  : Pemikiran Kritis, kreativiti

EMK  :  Bahasa, nilai murni

BAHAN  : carta jadual tugasan, gambar tunggal, peralatan membersihkan kelas.

PENILAIAN PDP  : Pemerhatian, hasil  kerja

CATATAN  :

 

NILAI KESEDERHANAAN 

PENDIDIKAN MORAL 10.00-11.00 Pagi (60 minit)

FOKUS  :  PM 13.0 KESEDERHANAAN

SK  :  PM 13.1 Mengamalkan sikap kesederhanaan dalam kehidupan

SP  :  PM 13.1.3 Menunjukkan sikap berjimat cermat menggunakan alatan dan sumber

KESEPADUAN :  KE 3.3.1 Mengeksplorasi media.

OBJECTIVE: Pada akhir pembelajaran murid dapat menyebut cara untuk menjimatkan tenaga eletrik di kelas dan di rumah.

AKTIVITI  :   Sumber Tenaga

SET INDUKSI  :  Guru menunjukkan resit bil eletrik dan bil air dan menerangkan tujuan bil ini dikeluarkan kepada setiap rumah.

1.      Guru menerangkan kepentingan menghargai sumber tenaga yang terdapat di persekitaran kita seperti air, tenaga suria dan angin.

2.      Murid diterangkan tentang jenis – jenis tenaga yang terdapat di persekitaran.

Murid menonton sumber tenaga yang terdapat di persekitaran melalui tayangan video.

IMPAK

TP 1

 

TP 2

 

TP 3

 

 

NILAI SIVIK  :  Kegembiraan, bertanggungjawab

KBAT  : Mengaplikasi, menilai

PAK 21  : Pemikiran Kritis, komunikasi

EMK  :  Bahasa, nilai murni.

BAHAN  : bil eletrik , gambar tunggal, lembaran kerja.

 

PENILAIAN PDP  : Pemerhatian, hasil kerja

 

CATATAN  :


Buku latihan / lembaran kerja Pendidikan Moral Prasekolah :

 Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Moral KSPK = https://s.shopee.com.my/1qJulaU1bv

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 6 Tahun NUSAMAS = https://s.shopee.com.my/2AwlALPSq1

Buku Latihan Prasekolah Sayangku Pendidikan Islam 6 Tahun KSPK = https://s.shopee.com.my/8fAEuMchW4

Buku Latihan: Prasekolah sayangku 4&5 Tahun NUSAMAS : https://s.shopee.com.my/6piaj3HK2w

 

Semoga membantu!

 


Tiada ulasan:

Catat Ulasan

Menguasai Pemikiran Komputasional: Mengajar Konsep Abstraction dan Decomposition kepada Pelajar Tingkatan 1

  Pemikiran komputasional (Computational Thinking) bukan lagi kemahiran untuk pengaturcara sahaja, tetapi telah menjadi kemahiran penting un...